טלפון
צור קשר
 • ביטוח סיעודי

  ביטוח סיעודי - דאגו לקבל פיצוי חודשי למקרה של פגיעה תפקודית וזאת בכדי לא ליפול לנטל על בני המשפחה

 • ביטוח חיים

  ביטוח חיים - הבטיחו את עתידה הכלכלי של משפחתכם בכל מצב

 • ביטוח בריאות

  ביטוח בריאות - דאגו להבטיח כי כל אחד מבני המשפחה יהיה מבוטח בביטוח הכולל: ניתוחים פרטיים, תרופות שלא בסל והשתלות

 • ביטוח מנהלים

  ביטוח מנהלים -כדאי לדאוג לחיסכון לפרישה בפוליסה המבטיחה קצבה או פנסיה ומשולמת ע"י עובד ומעביד

 • אובדן כושר עבודה

  ביטוח אובדן כושר עבודה - חשוב לגדר את הסיכון שבאיבוד כושר השתכרות ולכן יש להקים פוליסת ביטוח להבטחת הכנסה חודשית במקרה של פגיעה בכושר העבודה כתוצאה ...

גולפיצר קינג

גולפיצר קינג (הגדל)

 

גולפיצר קינג

 

גם אלמלא היה גולפיצר עוצר אוטובוס במכת אגרוף, גם אלמלא היה בונה את הדגם של בית המקדש, גם אלמלא היה מקבל שלושים ושישה אחוזי נכות כשנפל מעץ, הייתי כותב עליו.

גולפיצר היה הילד הכי שמן בשכונה והחייל הכי שמן בצה"ל. כל-כך שמן היה שכבר בכיתה ב' התקינו לו שלייקס.

צווארו העבה של גולפיצר התאחד עם פימתו. הילוכו היה איטי ותנועותיו מהירות. הוא היה מסובב את הראש סבוב כמעט מלא ואיש לא התפלא לנוכח הדבר. שום דבר בקשר לגולפיצר לא הפליא אותנו, גם לא כשנכנס לכיתה עם קרחת ורק פס צר של שיער מזדקר לו באמצע הפדחת. נדהמים ליווינו אותו במבטינו כשעבר לאיטו על פני המורה.

כשלמדנו על בית המקדש  בנה גולפיצר דגם מוקטן ואמר שבכל מה שקשור לבתי מקדש הוא 'קינג'. מאז קראנו לו גולפיצר קינג.

בסוף כיתה ח' החל גולפיצר- שהיה גם קינג בחוברות- להביא לנו תמונות מ'בול', ואנחנו היינו מתכנסים בחצר בית הכנסת, מתחת לחלונה של מטמונה, המורה לאנגלית, ומתחרים בלהתיז עד הקיר. למטמונה היו אחוריים שהוסיפו תפארת לשמה. אבל לא בגלל זה קראו לה מטמונה, אלא משום שנולדה בדרך לבית גוברין, לשם נסעו הוריה בחיפוש אחר מטמון שעליו דובר בחידון רדיופוני. נחזור לתחת המשגע שלה, שהוא מסוג היצירות שקשה לדחוס בספור קצר. כולנו השתוקקנו לחקור את מסתרי מטמונה. קינאנו בגולפיצר על כך שמטמונה הייתה השמרטפית של עדנה אחותו. תמיד כשנשארה עם אחותו היה דואג להודיע לנו שלא ירד היום לברזלים ובכל פעם כשזה קרה היינו מתכנסים בחצר ביתו של גולפיצר מחכים בכמיהה לראותה או אפילו רק לשמוע את קולה. משנשמעה טריקת הדלת המבשרת את ירידתה לחצר, היינו נפוצים לכל עבר ומתחבאים מבוישים. יום אחד ירד גולפיצר לחצר והופתע למצוא אותנו. כשהבין מה אנחנו עושים שם אמר בקור רוח אופייני: "מחר בחמש יהיה בצוע בדירה של מטמונה".

למחרת בסוף היום לחש גולפיצר למטמונה על אוזנה והיא הושיטה לו מפתח. בשעה חמש התכנסנו כולנו בחצר בית-הכנסת, איש לא נעדר. הפשלנו את מכנסינו וחיכינו לבאות. חיכינו וחיכינו, וכשכבר עמדנו להתייאש נשמע קולה הצרוד: "יה, יה, או נו , או יס, או יס, יס , יס , יס יס, יס..." .

הוא מזיין אותה הבן זונה. כהרף יד התמלאנו תזזית.

הקנאה שלנו, התשוקה והקולות שבקעו מלמעלה גרמו לנו לרשום שיאים חדשים על קיר בית הכנסת. בשקט שהשתרר אחר כך נשמע מלמעלה אקורד הסיום: "איטס סו גוד, בייבי".

מאותו רגע היה גולפיצר קינג קינג אמיתי. ומאחורי מטמונה רבו ההתלחשויות.

אבל המעשה שעליו יסופר קיבע אחת ולתמיד את מעמדו של גולפיצר  בפנתאון גיבורי השכונה. ישבנו על הברזלים, מול המכולת של כדורי, כשלפתע ראינו את עדנה רצה אל הכביש, ואת גולפיצר רץ מה זה רץ? טס! נותן מכה בקדמת האוטובוס ועוצר אותו. הנהג, שהיה הדוד שלהם, חיבק את עדנה, והיא הניחה ראשה עליו לרגע, ומיד התיישבה על המדרכה. גולפיצר החל לסובב את ראשו העצום, התעכב במאה שמונים מעלות להביט בנו. באותו רגע חשבנו שאלוהים בטח שמן מאד עם ראש ענק ופס של שיער זקור לו באמצע. אגדת גולפיצר קינג לא דעכה אפילו כשנפסל לגיוס. הוא החליט שהוא מתגייס למרות הכל. הוא ניסה בשנית ושוב נפסל. לאחר ניסיונות כושלים הוא גויס והוצב לשרת בשק"ם. לאחר מכן היה אפסנאי במודיעין. כשהגיע לגדוד תותחנים, החלה תקופה אפלה בחייו. יוסיקו, שהיה בשלישות, סיפר שגולפיצר הכה את מפקד הסוללה שלו והוכנס לכלא. כשחזר לגדוד הפך שולחן והוחזר מיד לכלא, שם הסית את העצורים וגרם למהומה כזאת שהוחלט להיפטר ממנו. כשהגיע גולפיצר להשתחרר בבקו"ם, הוא טיפס על עץ על יד הש.ג. וצרח: "אני חופשי", נפל, התרסק וקבל שלושים ושישה אחוזי נכות. הוא קרא להם ל"ו אחוזין, כשהיה גורר את רגלו ושולף בגאווה את תעודת נכה צה"ל שלו. גולפיצר היה מרכז העניינים בשכונה שלנו, ועם נסיעתו הפתאומית לאמריקה הנהפך היומיום למה שנקרא שגרה. כשעדנה חזרה מביקור אצלו סיפרה שהוא מצליח בצורה בלתי רגילה. לא הופתענו. לאחר שנה בישרה לנו עדנה שגולפיצר פתח רשת של פיצריות במנהטן וקרא לה 'גולפיצה קינג'.  

אנחנו, בני החבורה שנשארנו בארץ, פנינו כל אחד לדרכו, אבל הקפדנו להיפגש בחתונות ובהלוויות. בכל פגישה מחודשת העלינו זיכרונות  מתקופת גולפיצר. לאחר מספר שנים, שבהן לא שמענו דבר על אודותיו, חזר יוסיקו מארה"ב ובפיו סיפור מדהים על-כך שגולפיצר קינג שלנו עומד בראש קונצרן ענק להשקעות, שמנהל נכסי דלא ניידי וחברות מחשבים. "אל תשאלו איזה סיפור להגיע אליו"- אמר יוסיקו. "התקשרתי, המרכזנית שאלה מי אני והעבירה אותי למזכירת הקומה העליונה. משם למזכירת ההנהלה, משם ללשכת המנכ"ל, משם למזכירתו האישית שאמרה לי שהוא באלסקה".

"בקיצור, ראית אותו או לא ראית אותו".

"לא ראיתי, אבל בן אדם עם חמש מזכירות, קינג היה וקינג נשאר".

ככל שתכפו השמועות על הצלחתו, גבר התסכול שלנו, שהיינו מטופלים בילדים ובמשכנתאות. באחד המפגשים התחלנו לגלגל את הרעיון לכתוב אליו ולבקש שיזרוק לנו עצם. למה לא בעצם. מה יש, בשביל מה יש חברים. כתבנו לו מכתב, ובו כל אחד מאתנו פירט את מצבו, כמה כסף הוא חייב, וכמה כסף הוא צריך. סיימנו במשפט: 'גולפיצר יא קינג, זרוק עצם לאחיך'. תקופת הציפייה להמחאת התשובה הייתה תור הזהב של החבר'ה. היינו נפגשים פעם בשבוע, לפחות, ומדברים על מה עושים בכסף. מהמכתב שלנו השתמע שאנחנו חבורה של נזקקים, אבל בסך הכל הסתדרנו לא רע. האמת, זה לא היה רק הכסף. היינו בטוחים שגולפיצר, בהינף קולמוס, יכול לשנות את חיינו, להזמין אותנו אליו כדי שננהל לו את העסק.  במי ייתן אמון אם לא בחבר'ה מהשכונה. יוסיקו רצה את חברות המחשבים, אלחנן את הבנקים, לי לא היה אכפת לנהל את הפיצות.. זו הייתה תקופה נהדרת, שבה היינו מגובשים ומלאי התפעלות מעצמנו, כמו פעם. אפילו חשבנו על אפשרות להקים יישוב קהילתי במימונו של גולפיצר קינג, בו נגור כולנו בשכנות מחודשת. חצי שנה לאחר שיגור המכתב, הודיעה לי מזכירתי שמר גולפיצר מבוסטון על הקו. מיד נשמע הקול המוכר: "אפרוח", כך גולפיצר קורא לי, "מה העניינים אפרוח?".

"גולפיצר, אני לא מאמין, גולפיצר זה אתה באמת?".

"זה אני מותק, זה אני"

גולפיצר נשמע עייף, דיבורו איטי. אולי זה הזמן שלוקח למילים להגיע מבוסטון.

"אני חוזר לשכונה אפרוח, אתה שומע, אני חוזר הביתה ואני רוצה לספר לך משהו שעוד לא ספרתי לאף אחד. אתה איתי אפרוח?"

"כן, בחיי גולפיצר, מתי אתה מגיע?"

"אתה יודע אפרוח, זוכר את מטמונה? אני לא עשיתי לה כלום. באותו יום היא נשארה עם עדנה ואני עשיתי קולות של בחורה כמו שראינו כשהתפלחנו ל'מתמיד'. אתה מבין, וגם את האוטובוס לא עצרתי. הנהג היה הדוד שלנו ואמרתי לעדנה שתרוץ כשאני נותן לה סימן. אתה מבין אפרוח, וגם, אני לא יושב בראש של שום חברה, הכל חארטה. עדנה הייתה פה כשיוסיקו התקשר ואמרתי לה לשחק כאילו. וגם עכשיו, אפרוח, עדנה לידי אפילו שידעתי שאני שופך לך פה את הכל, לא יכולתי להתאפק, ידעתי שאני חייב הפעם להגיד את האמת".

באותו רגע ידעתי שגולפיצר קינג עומד למות ובכיתי.

לא בגלל השקרים, לא כעסתי עליו, זה רק  החלום שהתנפץ שכאב לי כל-כך.

בהלוויה התכנסנו כולנו בפעם האחרונה. לא סיפרתי לאיש את מה שגולפיצר קינג אמר לי בשיחתנו האחרונה. כולם הביטו מטה אל התכריכים המתכסים באדמה, ואני סובבתי את ראשי אל הפרפרים, שעפו לפרדס, מסמנים שביל צהוב שבקצהו אני רואה את ראשו העצום של גולפיצר קינג מגיח מבין הסברס. 

 

 


 

עבור לתוכן העמוד

ביטוח חו"ל  | ביטוח סיעודי בויקיפדיה  | אינדקס גיל הזהב  | סבאלה | עורכי דין רשלנות רפואית    |  אינדקס עורכי דין  | סיעוד  | בית אבות  | לחשבון גוגל + שלי   | אתר ביטוח בריאות שלנו