ביטוח סיעודי

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  נתונים אודות ביטוח סיעודי בישראל

  הביטוח הסיעודי בישראל

  מספר החולים הסיעודיים בישראל, כמו בעולם המערבי כולו, נמצא בעלייה מתמדת. שתי סיבות עיקריות לתופעה זו הן העלייה בתוחלת החיים והארכת משך החיים במצב טיפולי, משמע: הארכת תוחלת הסיעוד. עליית תוחלת חיים באחוזים של כ- 30% ב-100 שנה ושיפור דרסטי ביכולות רפואיות ותרופות, מביאים לידי כך שמספר גדל והולך של חולים ישארו במצב סיעודי לתקופה המתארכת משנה לשנה.

  מנתוני המועצה הלאומית האמריקאית לבטיחות עולה כי לכל 1,000 תושבים צפויים במהלך חייהם:

  1. 5 מקרי שריפה בבית.
  2. 70 תאונות דרכים.
  3. 400 מקרי סיעוד.

  והנתונים בארץ אינם שונים בהרבה.נתון מדהים זה מועצם בידיעה כי מספר המבטחים עצמם מפני שריפה עולה מאות מונים על אלו המבטחים עצמם מפני מצב סיעודי..

  הגדרת סיעוד

  סיעוד מוגדר כהזדקקות לעזרה בבצוע פעולות יומיומיות פשוטות כגון: אכילה, לבישה, רחצה, תנועה, קימה/ שכיבה ושליטה על הסוגרים. השינוי בהגדרות הסיעודיות הינו כמה מתוך אותן שש פעולות יומיומיות המכונות (A.D.L ) נדרשות מהחולה בכדי שיהיה מאובחן כסיעודי.

  סוגי הטיפול הסיעודי

  הטיפול הסיעודי נחלק בין טיפול סיעודי ביתי, לחולים הנמצאים במצב בו ניתן לספק את צורכיהם הבסיסים בתחום ביתם, אם באמצעות טיפול משפחתי ואם באמצעות מטפל סיעודי ובין טיפול סיעודי במוסד סיעודי, לנמצאים במצב סיעודי מורכב ולתשושי נפש (אלצהיימר, דמנציה סנילית, פרקינסון).

  עלות הטיפול הסיעודי

  עלותו של טיפול סיעודי ביתי כ 5,000 ₪ בחודש. טיפול סיעודי מורכב כגון צורך בהשגחת רופא צמוד, טיפול נשימתי בבלוני חמצן או טיפול בפצעי לחץ כרוניים יכול לייקר את העלות ל- 8,000 ₪ בחודש ויותר.עלותו של טיפול במוסד סיעודי הינה כ- 12,000 ₪ למוסד ממוצע, ישנם מוסדות הגובים גם 17,000 ₪ בחודש.

  ישנם מקרים רבים בהם מתקשה המשפחה לשלוח את החולה למוסד סיעודי אם מטעמים רגשיים ואם מטעמים כלכליים. ההתלבטות בסוגיה זו הינה קשה וגורמת מתח וחרדה בקרב בן הזוג הנותר ובני המשפחה האחרים, חשוב לציין כי ישנם מקרים בהם לא ניתן להמשיך את הטיפול בבית, מקרים כגון: דמנציה סנילית, נטיה לפגיעה עצמית, אי שליטה על הסוגרים המלווים בחוסר תפקוד כלייתי מחייבים אשפוז. השאלה הינה מי מממן הוצאות אשפוז או טיפולים אלו. באתר זה מפורטים הגורמים המטפלים וסכומי הפיצוי המוצעים. לכל גורם מטפל הוקצה מאמר נפרד. אתם מוזמנים לעמוד על הפרטים המלאים לפי הקטגוריות השונות.