ביטוח מחלות קשות בתקופת הקורונה. מה כדאי לדעת?

בימים מאוד לא שגרתיים אלו, כשחוסר הוודאות מקיף אותנו ומשתק את המשק ואת העולם, עולות שאלות רבות גם בתחום הביטוח.

מאז חודש מרץ בה החלה ,תקופת הקורונה, נשאלתי שאלות רבות וחשבתי  לשתף אתכם.

הבעיה איננה רק בסגירת המשק ועצירת הפעילות הכלכלית אלא בחוסר הוודאות לגבי משך הזמן של המגיפה הנוכחית, להערכתי לא נחזור לשגרה בקרוב וכדאי להתרגל למסכות לפחות בשנה הקרובה.

מתוך מגוון נרחב של שאלות שהועברו אלינו בחרתי להתמקד בשאלה החוזרת על עצמה בקשר לביטוח מחלות.

לפני ההתייחסות לקורונה חשוב להבין שביטוח מחלות קשות משלם סכום חד פעמי למקרה התגלות מחלה קשה, רשימת המחלות הקשות מוגדרת בפוליסת הביטוח וכדאי לקרוא מה היא כוללת לפני שחו"ח מתרחש מקרה ביטוח. רשימת המחלות הכלולות בפוליסה ארוכה אך רובן קשורות למחלות לב, סרטן ואי ספיקה נשימתית, כלייתית ואי ספיקת כבד.

האם מחלת הקורונה מזכה בתשלום פיצוי מחלה קשה?

ביטוח מחלות קשות משלם פיצוי מלא הן במקרה של מחלת ריאות חסימתית והן במצב של יתר לחץ דם ריאתי ראשוני. חשוב להדגיש כי רוב החולים שנדבקו בנגיף לא יועברו לאשפוז והסימפטומים למחלתם יהיו דמויי שפעת, אך לאלו שחו"ח יחוו את האמור לעיל מובטח פיצוי במידה ויש להם פוליסת מחלות קשות בתוקף. מדובר ברוב פוליסות הביטוח התקפות היום אך היו פוליסות שהוצאו בעבר שלא כללו סעיף זה וכדאי מאוד לבדוק זאת.  להדגשה לא כל חולה מאומת בקורונה יזכה לפיצוי בסכום הביטוח הנקוב בפוליסה למחלות קשות אלא רק אלו שנקלעו לכשל נשימתי ונזקקים למכונת ECMO

האם נכון להיום ניתן לרכוש ביטוח מחלה? ואם כן עד איזה גיל?

בשלב הזה ניתן להגיש בקשת הצטרפות לביטוח מחלה החל מגיל שנה, התנאי לכך הוא מילוי הצהרת בריאות מלאה ואם יש מחלות רקע לצרף מסמך רפואי עדכני. ניתן להתקבל לביטוח זה עד גיל 65 הפוליסות הנמכרות היום תקפות עד גיל 75.

חשוב לדעת שהפרמיה משתנה כל 5 שנים בהתאם לגיל.

ובנימה אישית, הזמן שכמו עמד מלכת מביא גם דברים חיוביים, יותר זמן לעצמנו ועם המשפחה הקרובה וגם זמן לחשוב מה חשוב באמת בחיים.

רק בריאות

טד בר   0505202060

ted@ted.co.il