ביטוח חיים

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  ביטוח חיים – שווה בדיקה

  מה זה ביטוח חיים?

  ביטוח חיים הוא התחייבות של מבטח לשלם סכום ביטוח הנקוב בפוליסה למוטבים בפוליסת הביטוח במקרה מותו של המבוטח. ביטוח חיים הינו הביטוח הבסיסי ביותר בעולם הביטוח ועליו ניבנו ביטוחים כגון, ביטוח מחלות קשות, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח נכות וביטוח נכות מתאונה, הרחבות כגון ביטוח מוות מתאונה וביטוחי תאונות אישיות.

  חשוב לדעת

  יש קשר הדוק בין תוחלת חיים לפרמיה המשולמת לביטוח חיים, ככל שתוחלת החיים גבוהה יותר כך יהיה גיל המוות הממוצע בגיל מבוגר יותר והיות וביטוח חיים תחום בזמן יוזלו הפרמיות לביטוח חיים.

  • רק בעשור האחרון 2000-2010 עלתה תוחלת החיים בישראל בכשלוש שנים עליה של 3.7% לנשים שתוחלת החיים שלהן בישראל מגעת כיום ל-84 שנה.
  • עלייה של 3.8% לגברים שתוחלת החיים שלהם בישראל מגעת ל-80 שנה.
  • תחזיות לגבי תוחלות חיים צופות עלייה דרמטית גם בשנים הבאות עד כי בעוד 40 שנה תיהפך הברכה 'עד 120' לקללה.

  לעלייה זו בתוחלת חיים השפעה דרמטית על פרמיות הביטוח במגזרים השונים, ברור שאם בני אדם חיים יותר, אזי הם מתים פחות (סטטיסטית) ומכאן שהפרמיה עבור ביטוח החיים שלהם יורדת.

  ביטוח חיים – שווה בדיקה - סוכן ביטוח טד בר

  כמה פרמטרים המשפיעים על הפרמייה

  בענף ביטוחי הבריאות ככל שבני אדם חיים יותר תהיה התקבעות פרמיה גבוהה יותר בגילאים מבוגרים. בענף ביטוח הסיעוד יש עליית פרמיה הדרגתית כבר כעשור וזאת במגמה לאזן את עליית תוחלת החיים ועימה גם עליית תוחלת הסיעוד. גם בתחום הגמלאות יש עלייה עקבית במקדמי הקצבה ומשמעות עליית המקדמים היא שעל אותו סכום צבירה תינתן קצבה מובטחת קטנה יותר.

  האותיות הקטנות..

  המסקנות מכל אלו הן ששוק הביטוח דינמי מאוד, מתרחשים בו שינויים רבים ומוצעות פוליסות חדשות לרוב ולכן יש לבחון היטב את הפוליסות החדשות בהשוואה לפוליסות ישנות, ככלל קל יותר להחליף פוליסות ריסק שתעריפן הוזל (במידה ואין שינוי בהצהרת הבריאות) מאשר פוליסות קצבה או פנסיה אך שווה לבדוק את כל הפרמטרים הרלבנטיים הכלולים בפרמיה לביטוח ואת סכומי הביטוח או הגמלאות האמורות להשתלם בתום תקופת הביטוח לפני החלטה סופית על כל שינוי.