ביטוח מחלות קשות
האם ניתן לבטח מטופלים בקנאביס רפואי - סוכן ביטוח מחלות קשות טד בר

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  האם ניתן לבטח מטופלים בקנאביס רפואי

  לכאורה מה הבעיה? ניתן לאדם אישור לקנאביס רפואי, יש עשרות אלפי אישורים חוקיים המונפקים מידי שנה בישראל. מי המקבל את האישור לקנאביס רפואי מקבל את החומר בסבסוד ניכר ומעשן להנאתו, אך חברות הביטוח מסתכלות על כל הסיפור הזה אחרת לגמרי. ברמה הראשונית מי שנוטל קנאביס דינו כנוטל סמים ועליו למלא שאלון הנקרא תרופות וסמים ובשאלון זה יש לפרט מינונים, הסיבה לנטילת החומר, סוג החומר ותדירות השימוש.

  ברמה השניה נשאלת השאלה מדוע קיבל אותו משתמש בקנאביס רישיון שימוש, האם כרוך שימוש זה בבעיה נפשית? בכאבים מתמשכים? ואולי משמש החומר כנוגד חרדה ואנטי סטרס?
  ברמה השלישית הקנאביס הרפואי הינו המעטה הראשון של בעיה רפואית שבגינה ניתן האישור אחרת האישור לא היה ניתן, הנה מקרה לדוגמא: ש.א. מבוטח אצלי בביטוח פנסיוני משנת 1987, בעל חברה המעסיקה כ40 עובדים ספורטאי ואוכל בריא, בשנת 2015 בהיותו בן 55 קיימתי איתו פגישת שירות ואמרתי שאנחנו לא נעשים צעירים והגיע הזמן שיבטח עצמו גם בביטוח בריאות וסיעוד, ישבתי מספר פעמים איתו על נושא זה אך הוא תמיד היה או עסוק מידי או עשיר מידי לתפיסתו כך שלא חש שצריך לבטח עצמו בביטוחים נוספים.

  בפגישה האחרונה הזאת בגיל 55 היה איזה סדק ונכונות להיכנס לביטוח סיעודי ובריאות, אך הבחור נסע לחו"ל וכשחזר אני נסעתי ובתקופה ששהיתי בחו"ל נתקלו האופניים שרכב בסלע באזור יער בן שמן ש.א. שבר כמה צלעות ואת עצם הבריח ומאותו היום החלה תופת עבורו שכללה כאבים בלתי נסבלים, ומהר מאוד הגיע לקבלת אישור לקנאביס רפואי, הסיפור הזה היה הטריגר לכתיבת מאמר זה, כי תשובת חברת הביטוח כשביקשתי לקבלו לביטוח סיעודי היתה שהם מבקשים לקבל הסבר מלא לגבי השימוש בקנאביס רפואי, רק לאחר מילוי עוד שתי הצהרות בריאות בחברות שונות הסכימה חברה אחת לבטח את ש.א. בביטוח סיעודי עם תוספת פרמיה רפואית של 50% .
  ברור שאם היה מצטרף לפני הפגיעה לא היה משלם כל תוספת, אך העיקר שהוא מבוטח ונראה לי שאת הלקח שלו ש.א למד בדרך הקשה.

  האם ניתן לבטח מטופלים בקנאביס רפואי - סוכן ביטוח מחלות קשות טד בר

  כתבתי עד היום מאות מאמרים בתחום הביטוח וברבים מהם אני חוזר ומדגיש את החשיבות של הצהרת הבריאות לקבלה לביטוח, ברור שככל שנכנסים לביטוח בגיל צעיר יותר סיכויי ההתקבלות ללא תוספות רפואיות והחרגות גדלים, הבעיה היא שבגילאים הצעירים לא קיימת מודעות ביטוחית וכאן טמון האבסורד הגדול בעולם הביטוח, צעירים יתקבלו בתנאים עדיפים ובפרמיות נמוכות אך לא ייזמו כל פניה למבטח לבטח את עצמם, ומבוגרים יותר בני 50 ו 60+ הרואים מה קורה סביבם ומבינים שלא לעולם חוסן יפנו להתקבל לביטוח וחלקם יידחו מטעמים רפואיים או גיל כניסה לביטוח שכן גיל הכניסה המקסימלי לביטוח מחלות קשות הוא 60 וביטוח בריאות 65.

  חזרה לנושא הקנאביס הרפואי, אני מאמין שאם הזמן חברות הביטוח ייעשו סלחניות יותר בקבלה לביטוח של הנוטלים קנאביס ברישיון, בשלב הזה עדיין נחשבים נוטלי הקנאביס כמשתמשים בסמים ומחייבים חיתום מיוחד, לא שלא ניתן לבטח אלא שיש לבצע חיתום מוקפד עם כל המסמכים הרפואיים הרלבנטיים לסיבה בגינה ניתן האישור לקנאביס