ביטוח בריאות
תרופות שאינן בסל הבריאות - סוכן ביטוח בריאות טד בר

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  תרופות שאינן בסל הבריאות

  מה המשותף לאמביב, הרצפטין, טקסוטר, גליווק ומבטרה?

  התשובה המצערת הינה כי מדובר בתרופות שאינן מכוסות בסל הבריאות. סל הבריאות הינו ההתחייבות הבסיסית של משרד הבריאות דרך ההסכמים שנחתמו עם קופות החולים בדבר מתן שרות רפואי לכלל אזרחי ישראל.

  לכל קופת חולים יש רשימת תרופות שעלותן מסובסדת ע"י הקופה. כל תרופה שאיננה ברשימה זו אינה מכוסה ע"י קופת החולים. אחת לשנה מתכנסת הוועדה לעדכון סל הבריאות ובה דנים על הכללת תרופות נוספות לסל. המצב בשנים האחרונות הוא שהפער בין מצאי התרופות החדשות בעולם המערבי לבין התרופות המאושרות ע"י משרד הבריאות הולך וגדל. משמעות עובדה זו הינה שמגוון טיפולים חדשניים הנמצאים בחוד החנית של הרפואה המודרנית נמנעים ממבוטחי קופות החולים בישראל. עלותן של תרופות חדשניות אלו עלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים לחודש.

  תרופות שאינן בסל הבריאות - סוכן ביטוח בריאות טד בר

  דוגמאות לתרופות שאינן בסל הבריאות שימושיהן ומחירן

  • Glivak היא תרופת נוגדן למלחמה בלוקמיה והיא יכולה לחסוך השתלת מח עצם. כדור אחד ביום יכול להביא להוצאה שנתית של כ-200,000 ₪
  • Mavtera תרופה לסוגים מסוימים של לימפומה ניתנת בסבבים של שלושה חודשים כשעלותו של סבב כזה כ-80,000 ₪
  • Amevive תרופה לפסוריאסיס שהיא מחלת עור כרונית היכולה לפגוע גם במפרקים ומחירה כ-4,000 ₪ לזריקה
  • Herceptin מעורר את מערכת החיסון להשמדת תאים סרטניים לשימוש במקרים של סרטן שד עלותו כ-10,000 ₪ לטיפול.

  בכדי להימנע מהצורך להוציא סכומי עתק אלו פותחו בחברות הבטוח פוליסות המכסות כל תרופה גנרית שאינה מופיעה בסל הבריאות. עלותו של כיסוי שכזה מגיל 54 הינה עשרות בודדות של שקלים לחודש הכיסוי הוא בגובה 1,000,000 ₪ .