ביטוח מחלות קשות
דלקת קרום המוח - סוכן ביטוח מחלות קשות טד בר

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  דלקת קרום המוח נפוצה במיוחד בתינוקות ובגילאים צעירים אך יכולה להופיע גם בגילאים בוגרים יותר ויכולה להיות קטלנית. גם כיום עם כל המודרנה הרפואית עדיין ישנם כ10% מקרי מוות מהמחלה.
  חשוב קודם כל לשים לב לתסמינים הבאים:
  חום גבוה ופתאומי
  כאב ראש חזק המלווה בקישיון עורף
  בחילות והקאות
  חוסר התמצאות וחוסר שיווי משקל
  אדישות וחוסר תגובה לגירויים
  פרכוסים ואובדן הכרה
  הופעת כתמים כחולים מתחת לעור, עדות לדימום תת עורי

  דלקת קרום המוח יכולה לנבוע הן מגורם חיידקי והן נגיפי (ווירוס), כשגורם המחלה חיידקי הטיפול הוא אנטיביוטי וזהו סוג המחלה האלים יותר, במקרים קשים יכולה טרנספורמציה חיידקית להפוך למה שנקרא חיידק אלים ואף לגרום למוות מהיר, לכן ההיענות המידית לסימפטומים הראשונים של המחלה היא קריטית, ובמקרה זה טיפול ראשוני מהיר הינו מציל חיים. שמות החיידקים הגורמים לכ-80% ממקרי דלקת קרום המוח הם: המופילוס אינפלואנזה, פנוימוקוק ומנינגוקוק המכונה גם החיידק האלים, כאמור הדרך להילחם בחיידקים היא באמצעות אנטיביוטיקה במקרים של התקף חמור יהיה עירוי אנטיביוטי תוך וורידי.
  מקרים של דלקת קרום המוח נגיפית נחשבים כקלים יותר וברוב המקרים חולפים מעצמם ללא טיפול אך עם השגחה צמודה למקרה שתהיה התפרצות במחלה.
  מי שרגישים במיוחד לסוג מחלה זה בנוסף לילדים הם חולים הנמצאים בטיפול כימותרפי המחליש את מערכת החיסון.
  זיהוי ודאי של גורמי הדלקת ניתן לקבל מבחינת נוזל השדרה וזאת נעשה על ידי ניקור מותני, כלומר שאיבת נוזל השדרה ובדיקתו במעבדה, באם אין תרבית חיידקית ועדיין יש תסמיני המחלה סביר שגורמיה הם נגיפים (ווירוסים). הזמן העובר מתחילת התסמינים עד אובדן שליטה במחלה יכול להיות קצר מאוד עד שעות בודדות, בכדי לא לאבד זמן יקר, מוצע לקבל מיד מנה אנטיביוטית נרחבת לסוגי חיידקים שונים ואם קבלת התוצאות לגבי סוג החיידק הספציפי לכוון ולדייק את האנטיביוטיקה לחיידק הספציפי.
  במקרים קשים יכול שתהיה אף פגיעה מוחית, או פגיעה מוטורית ופרכוסים חוזרים לכן כה חשובה האבחנה והטיפול המידיים.
  מבחינה ביטוחית יש לציין בהצהרת הבריאות קרות אירוע של דלקת קרום המוח, אם חלפו מעל חמש שנים ללא אירוע נשנה וללא כל פגיעה מוטורית ותפקודית לא תהיה כל מניעה לבטח בכל סוג של ביטוח