ביטוח בריאות
ההתפתחות בעולם הרפואה וביטוח בריאות פרטי - סוכן ביטוח בריאות טד בר

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  כיצד משפיעות המגמות הכלל עולמיות על הרפואה הפרטית

  עולם הרפואה הולך לכיוון של רפואה ממוקדת ומותאמת אישית, לא עוד אותו טיפול לצבר גדול של חולים אלא טיפול פרטני הלוקח בחשבון את הגיל, הרקע המשפחתי ואף את המטען הגנטי של כל מטופל. בתחום הטיפול במחלות סרטן, נכנסו כבר לתוקף תרופות מותאמות אישית וישנן חברות שזה עיקר עיסוקן, בחינה גנטית של כל מטופל להתאמת תרופות אישית, חברת FOUNDATION ONE יצרה בנושא זה שיתופי פעולה עם חברות הביטוח בארץ כך שניתן לקבל כיסוי לבדיקות שכאלו היכולות להגיע לעלות של 100,000 ₪.

  הנושא הזה הרבה יותר חשוב מהכיסוי או האי כיסוי בפוליסה ולכן החלטתי להרחיב בנושא זה.

  בני אדם בנויים מאותם חומרים ומרחוק נראים דומים אך בבחינה קרובה יותר וכניסה לפרטים כל אדם הוא עולם ומלואו ואין אדם זהה לאדם אחר, גם לא תאומים זהים. בהנחה זו ברור שבני אדם שונים יגיבו אחרת בשעה שמוכנס לגופם חומר כימי או ביולוגי כתרופה בדיוק כשם שיש בני אדם האלרגיים למוצרי חלב או שאינם צורכים בשר אדום. השימוש באקמול כתרופת פלא לכאב ראש היה נכון כשלא היו תרופות הדור החדש הלוקחות בחשבון פרמטרים רבים נוספים דוגמת התרופה החדשה של חברת 'טבע' למיגרנה AJOVI. גם בתחום הכימותרפיה וההקרנות המגמה ברפואה המתקדמת היום לטפל ולהתמקד באזור הנגוע בלבד לצורך כך קיימת כבר זמן רב טכנולוגיית ההקרנה בפרוטונים, טכניקה זו ממקדת אלומת חלקיקים תת אטומיים ישירות אל האזור הפגוע, כך שישנה פגיעה מינימלית בכלל הגוף ואיברים משיקים לאיבר הפגוע, מובן שלשיטה זו יש אחוזי הצלחה גבוהים הרבה יותר בריפוי וכן הפחתה משמעותית בתופעות לוואי. אז מדוע טיפול בפרוטונים איננו ניתן בארץ? עלות כמובן, זהו אחד הטיפולים המורכבים והיקרים ביותר במיוחד בעת ההקמה. מדובר בעצם על בניית מאיץ חלקיקים וצריך לייחד לחדר טיפול אחד בניין שלם. מדובר על השקעה של כ-$50,000,000 עם ציוד של כ-700 טון, זו כנראה הסיבה כי אין אף מרכז רפואי בארץ המפעיל טיפול הקרנה באמצעות פרוטונים ויש סך הכול פחות מ-80 מרכזים שכאלה בעולם.

  ההתפתחות בעולם הרפואה וביטוח בריאות פרטי - סוכן ביטוח בריאות טד בר

  הטיפול הפרטני נוגע בכל תחום, בתחום הניתוחים חולים אינם רוצים להיות מוגבלים במנתחים העובדים רק דרך קופת החולים שלהם אלא ירצו להתנתח אצל הרופא הטוב ביותר בתחום. בתחום הרפואה האלטרנטיבית והמניעתית יעדיפו מבוטחים לבחור את המטפל שלהם ולא מתוך רשימה סגורה המוצעת כיום על ידי קופות החולים.

  המגמות האלו מחזקות את המודעות לחשיבותם של הביטוחים הרפואיים הפרטיים המאפשרים חופש בחירה במטפל וזמינות גבוהה יותר ולעניין בו פתחנו בדיקות גנטיות להתאמת תרופה, הכיסוי הניתן כיום הינו עד גובה של 60,000 ₪ לבדיקות
  ו-160000 ₪ לחודש לתרופה נוספת שאינה בסל הבריאות עד תקרה של 1000000 ₪
  גם בתחום הייעוצים ברפואה פרטית ישנה גמישות רבה הרבה יותר בנספחים החדשים המוצעים על ידי חברות הביטוח. נספחי האבחונים כוללים גם פסיכולוגים ואבחוני בעיות קשב וריכוז.
  כאמור, זו המגמה השלטת כיום בעולם הרפואה ומשפיעה על סוגי הפוליסות שחברות הביטוח מציעות ללקוחותיהם וכדאי להיות ער למגמות אלו כשרוכשים פוליסה לביטוח בריאות פרטי