ביטוח סיעודי

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  ביטוח סיעודי לגילאים בוגרים

  ביטוח לצעירים בני +70

  הארכת תוחלת החיים לא לוותה בשינוי תפיסה מאסיבי בחברות הבטוח שהינן גופים שמרניים ביותר בעלי גמישות אפסית. אני מוצא עצמי מדבר כבר שנים על המהפכה העצומה שאנחנו כבר בעיצומה, מהפכת הזקנים הצעירים.

  המשמעות שבני האדם חיים יותר אינה רק שהם מתים פחות, ויש לכך השלכות ביטוחיות מרחיקות לכת, אלא שגם את מרווח החיים הנוסף הם חיים ברווחה יחסית (אני מתייחס לנתונים מארצות מפותחות ומערביות בלבד) המשמעות היא כי יהיו כאלו שיישארו בכושר מלא לעבודה גם בגיל 70 או 75 ויישארו בריאים ופעילים גם בגילאי ה-80 ומספרם של אלו רק עולה.

  כמעט בלתי אפשרי להקים בארץ פוליסה לביטוח סיעודי לאדם בגיל 75 אך אם תוחלת החיים עלתה בשבעים השנים האחרונות בעשר שנים אין סיבה לא להזיז את הגיל המיתולוגי של 65 עשר שנים קדימה. וכך ביטוחי חיים, נכות, ניתוחים פרטיים ולבטח בטוחים סיעודיים חייבים להיות חלק מארסנל קבוע גם לבני ה-+80.

  מדובר כמובן על הערכות ריאליות המבוססות על נתונים אקטואריים ומגובים בפרמיות מתאימות. הכיוון ברור, יש להציע מגוון נרחב הרבה יותר של בטוחים לגילאים הבוגרים. אותם צעירים בני 65 אינם אותם ישישים תלותיים להם הורגלנו ובעוד 100 שנה כשיועלה גיל הפרישה ל-100 שנה או יותר האם יוותר אובדן כושר העבודה בארץ עד גיל 67?

  אם העתיד כבר כאן למה לא לקדם אותו בברכה, אין טעם להילחם בו. ברור שתוחלת החיים תעלה וברור שנעשה בריאים יותר, המשמעות היא שכבר עכשיו כדאי לתכנן ולחשוב קדימה (ללא כל תלות פוליטית). יש לפתח מוצרים חדשים וייחודיים לבני 60-+70, כולל בטוח אובדן כושר עבודה לבני 75 ובטוח חיים לבני 80.

  המהפכה הזו תלווה בחיתום פרטני ומדוקדק שיבוסס על גיל ביולוגי ולא גיל כרונולוגי. האמצעים הרפואיים קיימים צריך רק לאמצם בחברות הבטוח ולפני כן צריך פשוט להבין כי העתיד של כולנו הוא לכיוון הגילאים האלו.