ביטוח סיעודי

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  ביטוח סיעודי לגילאים בוגרים

  איך נבחור ביטוח סיעודי להורים?

  נושא הסיעוד הינו בגדר תעלומה שמעטים בלבד יודעים את פתרונה. הבורות הקיימת בנושא זה כה גדולה, עד כי אף סוכני בטוח המשווקים פוליסות סיעוד נגשים לייעוץ אצל בעלי מקצוע כשמדובר בהוריהם.

  חשוב מאוד להבין כי במקרה של צורך בסיעוד למי מההורים יש לפנות במקביל לכמה גורמים.  במאמר קצר זה אנסה לפרט את התהליכים הקשורים בתביעה סיעודית ואת המקורות העומדים בפני התובעים.

  הגדרת מצב סיעודי

  להיות סיעודי פרושו אי יכולת לבצע מספר פעולות יומיומיות כגון אכילה ושתיה, הליכה, רחצה, לבישה,שכיבה/קימה,שליטה על הסוגרים. בדרך כלל מספיקות 4 פעולות מתוך 6 בכדי לקבוע מצב סיעודי מלא.

  המבחן הראשון לקבלת פיצוי סיעודי הינו מילוי טופס תפקודי ע"י אחות סיעודית מטעם קופות החולים. בטופס זה נשאל החולה הסיעודי סדרה ארוכה של שאלות בנושא תפקודיו היומיומייים, טופס זה מועבר בשלב ראשון לביטוח לאומי ורק בשלב השני (במידה והמבוטח חבר) יועבר לקרן הסיעודית בשרותי השב"ן.

  יש לקחת בחשבון

  ביטוח לאומי משלם באמצעות שעות טפול שבועיות בלבד. נכון לשנת 2011 שעות הטיפול בסיעוד מלא הינן 18 שעות לשבוע. ובסיעוד חלקי 9.75 שעות שבועיות. לא ניתן להמיר את הטיפול בביטוח לאומי לכסף הדרוש לעיתים בטיפול בייתי או למוסד באשפוז סיעודי.

  ביטוח סיעודי להורים - סוכן ביטוח סיעודי טד בר

  הכיסוי שמציעות קופות החולים

  קופות החולים באמצעות שרותי השב"ן שלהן נותנות כסוי משלים לבטוח לאומי , בדרך כלל יש חלוקה בין אשפוז ביתי לבין אשפוז במוסד סיעודי.

  • במכבי מגן זהב יש אפשרות לקבל עד 10000 ש"ח פיצוי חודשי למקרה אישפוז ועד 5000 ש"ח לטיפול ביתי וזאת לתקופה של חמש שנים.
  • בשרותי בריאות כללית התקבול הינו לשש שנים אך בשנה השישית ישנה הורדה בשיעור של 40% מהפיצוי המוצע העומד על כ-9000 ש"ח למקרה אישפוז ו-4500 לטיפול ביתי.

  היות ואנו נמצאים בתקופה בה עלויות האשפוז הולכות ועולות ותוחלת החיים של החולים הסעודיים הולכת וגדלה, הרי שהמשמעות היא הוצאה כספית כבדה ביותר שנופלת על המשפחה.

  עלות חודשית ממוצעת לאשפוז במוסד סיעודי הנה כ 12,000 ₪. מכאן כי גם לבעלי ביטוחים משלימים שיזכו למלוא הפצוי בעת סיעוד יש מקום להשלמה של כ 10,000-6,000 ₪ לחודש למקרה של צורך סיעודי.

  חברות הבטוח מנפיקות פוליסות סיעוד פרטיות בעלות יקרה הרבה יותר מאשר הפוליסות הקולקטיביות המוצעות לחברי קופות החולים, אך יש לזכור, מדובר באפשרות לקבל פצוי לכל החיים (כל עוד המבוטח סיעודי) וכמו כן, התקרה לפצוי הינה כ 20,000 ₪ לחודש.

  מומלץ  לבדוק לפני שבוחרים בביטוח סיעודי

  • מהי הגדרת הסיעוד המזכה – כלומר כמה פעולות מתוך 6 יוגדרו כסיעוד מלא.
  • מהי תקופת הפצוי – כלומר מהו משך הזמן לתשלום הפצוי למין התשלום הראשון.
  • מהי תקופת האכשרה – כלומר מהו הזמן מזמן התשלום הראשון עד כניסת הפוליסה לתוקף.

  לא בכדי ציינתי אותם בסדר זה: נטייתנו הטבעית הינה להשוות מחיר ככלי השוואה ראשון לא במקרה של ביטוח סיעודי. הגדרת המקרה הבטוחי ותקופת הפצוי משמעותיים מאוד ומובדלים בין חברה לחברה ובין סוגים שונים של פוליסות.