ביטוח סיעודי

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  גמלת סיעוד - תיאור מקרה ביטוח א.ד. א. ח מרמת השרון

  ד.א. היה מהתובעים הראשונים של קולקטיב יוצאי מערכת הביטחון ברמת השרון. הוא נפגע מנפילה קשה וסבל משבר פתוח בכתף ובאגן. בעקבות נפילה חוזרת וריסוק נוסף של האגן הוא הוכרז כסיעודי מלא והחל לקבל תגמולי ביטוח החל מתחילת שנת 2002. אשתו ח.א טיפלה בו במסירות רבה. היא התעקשה שיישאר בביתם ולא יפונה לבית חולים סיעודי, בטוענה כי ברגע שיגיע לבית חולים סיעודי תתקצר משמעותית תוחלת החיים שלו.

  למרות הטורח הרב בטיפול באדם סיעודי בדרגה שכזאת קיבלה עליה ח.א את הטיפול באהבה ובמסירות. לאחר כשנתיים חלתה כלתה בסרטן ונפטרה לאחר שנה. בנם של ח.א. ו-ד.א. היה מבוטח במשרדנו ללא קשר לביטוח הקולקטיבי של העמותה, כך שליווינו את המשפחה גם מכיוון לא צפוי וטרגי זה. אשתו של ה.א נפטרה בשנת 2006 וכנראה שהטראומה הנוספת הזאת בנוסף לעומס המטלות שהוטל עליה גרם גם ל-ח.א. לקרוס.

  באמצע שנת 2006 הוכרה ח.א כסיעודית.

  בשלב זה הם קיבלו פיצוי סיעודי מחברת "מגדל", החברה המבטחת את קולקטיב יוצאי מערכת הביטחון ברמת השרון. לשני בני הזוג סכום הפיצוי המשותף היה כ-13000 ש"ח והיות ושניהם חברי "מכבי מגן זהב" ושהו שניהם בטיפול ביתי, קיבלו מ"מכבי מגן" סכום נוסף של 10000 ש"ח, כלומר סה"כ תגמולי הביטוח שהתקבלו בביתם בגין מצבם הסיעודי היה כ-23000 ש"ח, ללא תחשיב ביטוח לאומי או הפנסיה הצבאית של ד.א. סכום שללא ספק אפשר להם לקבל סיוע רפואי והשגחתי הולם.