ביטוח אובדן כושר עבודה

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  מי צריך סוכן ביטוח ?

  במבול הפרסומות ששוטף את הארץ בזמן האחרון מופיעות דמויות במצבים קומיים הטורחות להבהיר כי סוכן ביטוח כמקצוע הוא זן הולך ונכחד ועדיף היה לערוך ביטוח בחברת ביטוח ישיר שאינה גונבת עמלות, אינה מסתירה נתונים ומספקת את השירות המיטבי בענף הביטוח.

  ייצוג עצמי במיוחד בעידן בו המידע זמין לכל הינה תופעה התופסת תאוצה, אך יש כמה שאלות מהותיות שיש לתת עליהן את הדעת לפני שמחליטים לוותר על איש מקצוע.

  המקרה של שמעון

  הדוגמא בה אני משתמש בזמן שאני מדבר עם קהלים על סוגיה זו הינה תביעה משפטית בסך 1000,000 ש"ח שתובע ראובן משמעון, ראובן משוכנע לחלוטין בצדקת דרכו, הוא מאמין באמונה שלמה כי אותו מיליון ש"ח נגזל ממנו ע"י שמעון ולכן מיד לכשיביט השופט בכתב התביעה אי הצדק יזעק לשמים ומיד יטיל השופט על שמעון לשלם את מלוא הגזל ואף לחייבו בהוצאות משפט, מפאת אמונה טהורה ועמוקה זו מחליט ראובן כי חבל על הכסף שיבזבז על עורך דין ומחליט לייצג את עצמו.

  שמעון לעומתו לא מבין מה נפל עליו ופונה לעורך דין מהשורה הראשונה שיוציא אותו מהתביעה הקנטרנית שנחתה על ראשו. איננו מכירים את ראובן, מעולם לא פגשנו את שמעון ואף לא ניתנה לנו ההזדמנות לקרוא את כתב התביעה של ראובן וכתב התביעה שכנגד של שמעון, אך רק על סמך המידע הבסיסי שסיפקתי בסיפור קצר זה, מצבו של מי לדעתכם טוב יותר?

  דוגמא נוספת, לא הספיקה לראובן הגזילה לכאורה של שמעון חברו והנה קיבל בדואר רשום מסמך ממס הכנסה התובע ממנו להגיש הצהרת הון, הוא ממהר להוריד את הטופס הנחוץ מאתר משרד האוצר, פונה לבנק, לחברת ההשקעות, לחברות הביטוח למסמכי המשכנתא ורישום הנכס על שמו, ממלא את הטופס כדת וכדין ומה רבה ההפתעה כשמודיעים לו ממס הכנסה שהוא עלה במדגם ותיערך לו ביקורת, ידידנו ראובן אינו מתעצל, יש לו מפעל קטן המעסיק 10 עובדים, רק חבל שפיטר לפני חודשיים את מנהלת החשבונות ששלטה ברזי העסק אבל הוא יסתדר בעצמו כי רואה החשבון שלו גנב יותר גדול משמעון. גם מהמעט שאתם יודעים על המצב הזה איך לדעתכם תסתיים הביקורת של ידידנו היודע הכול ראובן?

  עולם בו אנו חיים נעשה מורכב יותר ויותר ויש הרבה יותר בני אדם שיודעים פחות ופחות בוודאי בנושאים שאינם נושאי הליבה של חייהם.

  סוכני הביטוח עוסקים בנושא המוגדר כגידור סיכונים, בתחום החיסכון זהו גידור סיכון לחוסר כל בזיקנה, בתחום הביטוח זהו גידור סיכון למקרה של אובדן יכול התפרנסות, מחלה קשה או סיעוד ואף מוות. גידור סיכון הוא מקצוע ולעיתים מקצוע סבוך אם השלכות הרות אסון למקרה בו אינו נעשה כהלכה.

  אם תהיה פשרה בתיק ראובן – שמעון ושמעון או ראובן יזכו ב-500000 ש"ח אלו שלוש שנות תשלום סיעודי מוסדי או בממוצע 4 שנים של תשלום אובדן כושר עבודה, אך היכן המחשבה המקדימה לגדר סיכונים אלו? זהו תפקידו של סוכן הביטוח בפניה אישית, בהעלאת המודעות, בפגישה פנים אל פנים, בהכרת המשפחה וצרכיה ובהכנת פוליסת ביטוח מתאימה שבמקרה של שיבוש בחיי המבוטח כתוצאה ממחלה או תאונה תהיה שם בשבילו להגן על המשך חיים פיננסיים תקינים של המשפחה.

  במהלך שלושים השנים בהן אני משמש כסוכן ביטוח ניתקלתי במקרים בהם אם לא היתה פוליסת ביטוח, משפחת המבוטח לא היתה נשארת באותה הדירה וילדי המבוטח לא היו מסיימים אוניברסיטה.

  תפקידו של סוכן הביטוח אינו מסתיים בהכנת הפוליסה, הוא ער לכל שינוי בחיי המבוטח ומשפחתו, הגדלת העסק, ילד חדש במשפחה, שינוי במצב הבריאות, גירושין, הרעה במצב הכלכלי, יש פתרונות ביטוחיים וגידור סיכון לכל מצב משתנה וזהו חלק ממטלותיו של סוכן הביטוח.

  התפקיד החשוב ביותר של סוכן הביטוח הוא בעת תביעה, כפי שבלתי אפשרי להתייצב לבד באולם המשפט או מול ביקורת של מס הכנסה כך בלתי אפשרי לאדם פרטי לנהל תביעה לבדו מול חברת הביטוח, סוכן הביטוח הוא עורך הדין ורואה החשבון של המבוטח בחברת הביטוח ועליו מוטלת האחריות לנהל את התביעה בהוגנות מירבית תוך ייצוג המבוטח או משפחתו עד לסיום התביעה. האם מוקדן של ביטוח ישיר יכול לבצע הליך מורכב זה?

  הגיע הזמן להתנער מהתדמית הרדומה והארכאית שמנסים בתיחכום יחצני להדביק לסוכני הביטוח ולהתעמת עם כל אותם ביטוחים ישירים ולשאול, מי מכם יפגוש את המבוטחים שלנו? מי מכם יעקוב אחר השינויים בחייו? ומי מכם יתמודד עם תביעה עתידית.

  ובקשר לעמלות, אני לא פגשתי עורך דין שעובד בחינם, אף לא רואה חשבון, אנחנו מתוגמלים כי אנחנו אחראים על פן שאין לו תחליף בחייו של כל אדם גידור הסיכון שלו ושל משפחתו ועל כך יש לשלם לנו ולטעמי הרבה יותר מהמשולם היום.