ביטוח מחלות קשות
גידול שפיר במוח - סוכן ביטוח מחלות קשות טד בר

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים

  גידולים במוח יכולים להיות שפירים וכן ממאירים, ההבדל הוא שגידול שפיר ממוקד באזור אחד במוח ואינו פולש לאזורים אחרים, אך גם גידול שפיר במוח יכול לעשות נזק רב במיוחד עם הוא מגיע לגודל בו הוא לוחץ על אזורי התנועה או הדיבור במוח ואז נוצרות תופעות של חוסר שיווי משקל, פירכוסים וחוסר תיפקוד
  באם מתחילים תסמינים של הפרעות בראייה או במיקוד הראיה, כאבי ראש מתמשכים, חוסר שיווי משקל או תחושה של עייפות במהלך כל היום, יכול להתעורר חשד להימצאות גידול במוח, ויתחיל תהליך האבחון.

  על פי רוב, התהליך יתחיל אצל רופא המשפחה, שיחליט אם להפנות את המטופל לנוירולוג (מומחה למחלות של המוח והעצבים) או לנוירוכירורג (מומחה לניתוחי מוח).

  לעיתים גידולי מוח גורמים להופעה פתאומית של פרכוסים או תסמינים הקשורים במיקום הגידול. אבחנות רבות של גידולי מוח נעשות לאחר פינוי למרכז רפואי, בעקבות פרכוסים או תסמינים פתאומיים אחרים.

  לאחר האבחון הראשוני, יישלח המטופל לבדיקת עצבים הכוללת תרגילי חשיבה (כלומר: חשבון פשוט ושאלות פשוטות), בדיקת עיניים באמצעות מכשיר המאיר את החלק האחורי של העין (אופטלמוסקופ) שיכולה להעיד על לחץ מוגבר בגולגולת, בדיקת שמיעה, בדיקת שרירי הפנים, בדיקת תנועות הלשון, בדיקת חושים, בדיקת שיווי משקל ועוד. בהמשך מוצעות בדיקות נוספות כמו בדיקות דם, בדיקות הדמייה נוסח CT ו-MRI.

  משאובחן הגידול יש כמה סוגי טיפול –
  ניתן לטפל בגידולים ראשוניים של המוח באמצעות ניתוח- רצוי להסיר את כל הגידול, אך אם לא ניתן לבצע זאת בגלל סכנה לפגיעה תפקודית יש לבצע ביופסיה כדי לאבחן ולאפיין את סוג הגידול. המשך הטיפול כולל קרינה, כימותרפיה או טיפול ביולוגי – כל טיפול לחוד, או בשילובים. בעת בחירת הטיפול המתאים, על הצוות הרפואי להתחשב במספר גורמים: סוג הגידול במוח וגודלו, דרגתו, מיקומו, מידת התפשטותו ומצב בריאותו הכללי של המטופל. במרכזים הרפואיים הגדולים בהם יש צוות נוירו-אונקולוגי נערכים בדרך כלל מחקרים רפואיים בהם ניתנים טיפולים חדשניים אשר יעילותם נבדקת.

  האם ניתן לבטח חולים בגידולים במוח?

  באם הגידול פעיל ויש בעיות נוירולוגיות או תפקודיות התשובה שלילית, אך באם הוסר הגידול החולה נמצא במעקב של שנה לפחות ללא הישנות הגידול ויש חזרה לתיפקוד מלא ניתן לשקול לקבלה לביטוח חיים, ביטוח סיעודי, ביטוח בריאות ואף לביטוח מחלות קשות, יכול להיות שבקבלה לביטוח יוחרג נושא גידולי מוח שפירים וממאירים אך כל שאר המחלות והבעיות הרפואיות יכוסו. לצורך קבלה לביטוח יש לצרף כל מסמך רפואי רלבנטי לגבי הבעיה הרפואית כולל סיכום אישפוז ודוח מעקב מרופא מטפל.
  לביטוח אובדן כושר עבודה יהיה קשה יותר להתקבל אך בחלוף הזמן בהנחה כי הגידול לא חזר ניתן לשקול שנית קבלה גם לביטוח אובדן כושר עבודה.

  גידול שפיר במוח - סוכן ביטוח מחלות קשות טד בר