ביטוח סיעודי
חשיבות ייעוץ מקצועי בתביעת ביטוח - סוכן ביטוח סיעודי טד בר

סוגי שפות בביטוח

אנגלית, עברית, צרפתית ויפנית הן שפות ויש רבות כמותן בעולם, אך גם בתוך העברית יש שפות שונות:

 • שפה ספרותית – יש את העברית השירית ובה ביטויים כגון: 'אודם השני' ו 'יפי הליל המכחיל'.
 • שפה רפואית – יש את השפה הרפואית ובה ביטויים כגון: גסטרואנטרולוגיה אבחונית, ריסוק אבנים באולטרסאונד.
 • שפה משפטית  – יש את השפה המשפטית ובה ביטויים כגון: מרשי, ו עבירה שיש עמה קלון.
 • שפה ביטוחית – יש את השפה הביטוחית ובה ביטויים כגון: פרמיה, ערכי סילוק, תקופת המתנה ופוליסה.

לכל שפה תכלית משלה כשמטרת העל הינה להוות כלי להעברת מסר מדוייק ככול הניתן מאדם לאדם או מאירגון לאירגון או מאדם לאירגון (שזה בדרך כלל הכי בעייתי) או מאירגון לאדם (שזה בדרך כלל הכי מפחיד). כשלא משתמשים בשפה הנכונה, המסר אינו עובר נכון ולעיתים משתבש לגמרי.

תפקידו של עורך הדין, לתרגם את כאבו של האדם לשפה משפטית כך שתביעתו לתיקון הכאב הזה תמצא אוזן קשבת. תפקידו של עד מומחה במשפט הינה לכתוב חוות דעת מקצועית בתחום התמחותו בשפה שבית המשפט יבין את טענות התובע או הנתבע.

תביעות סיעוד בישראל

 • הנתונים לגבי תביעות סיעוד בישראל מבהילים: יש כ-240,000 בני אדם בישראל של סוף 2018 המוגדרים כסיעודיים כ- 30,000 מהם מאושפזים במוסדות סיעודיים והיתר מטופלים בקהילה.
 • חברות הביטוח דוחות בממוצע כ-40% מהתביעות הסיעודיות בביטוח הסיעודי הפרטי וכ-30% מהתביעות דרך הביטוח הסיעודי הקולקטיבי המוצע דרך קופות החולים.
 • במהלך השנים הרבות שאני עוסק בתחום הביטוח הסיעודי נחשפתי לסיפורים עצובים מאוד של משפחות שהתרסקו כלכלית ונפשית מעצם העובדה שהיו צריכים לדאוג למימון טיפול סיעודי לאחד ההורים ולעיתים לשני ההורים גם יחד. במצב שכזה בו שני ההורים מאושפזים והעלות החודשית לתחזוקתם במוסד הינה 30,000 ₪ מצפים לקבל את כל התמיכה מאותו גורם מבטח שהנפיק פוליסה לביטוח סיעודי, כשהיו אותם ההורים צעירים ובריאים, אך מה מרה האכזבה כשמקבלים מכתב לאקוני האומר, תביעתכם נדחתה.
 • לעיתים נדחית תביעה זו כי לא השתמשו בשפה הנכונה, לא קיבלו ייעוץ והכוונה נכונים, לעיתים שינוי של מסמך אחד או פניה לרופא פסיכוגריאטרי אחר משנה את כל התמונה והופך דחיה לאישור תביעה.
 • כשבני אדם נלחמים על שמם הטוב הם שוכרים את מיטב עורכי הדין לעיתים משלמים מאות אלפי שקלים בהליך המשפטי. כדאי לחשוב שטיפול סיעודי הולם להורים הוא גם מעין מלחמה על שמם הטוב וכדאי לשקול לשלם כמה אלפי שקלים לאדם הבקיא בתחום שישתמש בשפה הביטוחית הנדרשת ויוכל לנווט את התביעה הסיעודית נכון.
חשיבות ייעוץ מקצועי בתביעת ביטוח - סוכן ביטוח סיעודי טד בר

  חייגו עכשיו:
  050-5202060
  או השאירו פרטים